Historie mažoretek a taneční skupiny Carmen v Hořovicích

3. listopadu 2008 v 14:17 | čepe |  Zajímavosti
M a ž o r e t k y

V roce 1995 vznikl v hlavě Ing. Marcely Petrášové nápad založit v Hořovicích mažoretky.
Vypsala tedy konkurz, na který se dostavilo mnoho děvčat z Hořovic a jeho okolí.
Pochody jsme nacvičovaly na dechovkové skladby Hořovické muziky.
Po necelém roce nacvičování přišlo první vystoupení, které se konalo na Městském úřadě v Hořovicích s doprovodem Hořovické muziky.
Další vystoupení na sebe nenechaly dlouho čekat a Hořovickou muziku jsme doprovázeli na řadě jejich vystoupení, které se konaly například na Staroměstském náměstí, Příbramsku a samozřejmě hořovicku. Taktéž kostýmy jsme měli slazené s oblečením muzikantu a to, červeno- bílé.
Od roku 1997 se paní Ing. Petrášová rozhodla nacvičovat pochod na moderní skladby např. skladba Calipso (Mike Oldfield). Z důvodu pozvánek na různé společenské akce na které se dechovkové skladby příliš nehodily.Na konci
tohoto roku jsme měli hotové druhé kostýmy modro- bílé, které jsou na tyto rychlé moderní skladby vhodnější svým střihem.
V roce 1998 se přijímaly nové členky a pro velký zájem musely vzniknout dvě skupiny "mladší a starší" mažoretky. V tomto roce jsme se převážně věnovali již nácviku pochodu na moderní skladby a účastnily se různých převážně večerních společenských akcích.
Roku 1999 naše zakladatelka Ing. Petrášová náhle zemřela a tak nás po delší pauze začala připravovat mladičká 21 letá Šárka Vacovská pod novým názvem Hořovické mažoretky.

V roce 2000 jsme se ještě rozšířily o přípravku (od 5let) a nacvičovaly jsme převážně jen na moderní skladby.
V roce 2003 jsme se pro obrovský zájem malých holčiček znovu rozšířily a to sice o tzv. přípravku na dvě skupiny (5 - 7 let) a (7 - 9let). A můžeme se pochlubit s celkovým počtem 80 členek Hořovických mažoretek. Z kterých nejaktivněji vystupuje 19 děvčat z věkově nejstarší skupiny Mažoretky II. (15 - 20 let).
Poděkování paní Ing. Marcele Petrášové za založení mažoretek v městě Hořovice a jejich zdárné vedení.


Taneční skupina C a r m e n

Taneční skupinu zakládala také Marcela Petrášová v roce 1990 a bylo to asi 30 dívek rozdělených podle věku do třech skupin.
Když jsem skupinu v roce 1999 převzala já, začaly jsme si říkat Taneční skupina Carmen a zůstalo nás šest. Většina holek chtěla dělat mažoretky. Postupem let nových členek ale příbývalo a nyní je nás 13 ve věku 15 - 25 let. Každý rok nacvičujeme jednu novou skladbu na moderní hudbu, vždy s novými kostýmy. Vystoupení se hodí (spíš do uzavřených prostor) například jako předtančení na maturitních plesech, jako zajímavé zpestření kulturních a společenských akcí a podobně.

Fotogragie tanecní skupiny Carmen

V menu pod aktualitami najdete nové fotky z Taneční akademi 2008
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 As As | Web | 3. listopadu 2008 v 14:19 | Reagovat

Hlasuj na mim blogu v anketě o nej blog!!!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama